W imieniu Instytutu na rzecz Ekorozwoju serdecznie zachęcam do zapoznania się z projektem „Biogazownia – przemyślany wybór”, który rozpoczął się w październiku br. i potrwa do marca 2014 r.

 

Celem organizatorów jest przełamanie negatywnych stereotypów, rozwianie nieprawdziwych mitów, jakimi owiane są biogazownie rolnicze, zmniejszenie niechęci do nich, a także przekonanie Polaków, że biogazownie to tania, czysta i przyjazna dla środowiska energia, sposób na poprawienie jakości życia na wsi (poprzez bezpieczną i nieuciążliwą dla otoczenia utylizację odpadów rolnych, np. gnojowicy, którą teraz rolnicy wywożą na pola, a która może być surowcem dla biogazowni, gdzie jej fetor jest „neutralizowany”) oraz dodatkowe źródło dochodów dla rolników, mieszkańców wsi i inwestorów. (z wiadomości od Agaty Golec, InrE)

 

Zachęcamy do zapoznania się z załączoną informacją o projekcie i zamieszczenia jej na Państwa stronach internetowych. Zapraszamy także do częstego odwiedzania strony projektu: www.chronmyklimat.pl/biogazownia.

 

Więcej informacji o projekcie